14 päeva tagastusõigus

Tasuta tarne alates 50€

5000+ rahulolevat klienti

Kõigil toodetel 2-aastane garantii

Järelmaksu võimalus

Ainult tunnustatud kellatootjate originaaltooted

Video: Veekindel kell? Kellade veekindlus lahtiseletatult

Käekella veekindlus on märgitud igale kellale, aga mida need numbrid ikkagi konkreetselt tähendavad? Milline on konkreetselt sinu vajadustele ja soovidele vastav veekindel kell? Käesolevas postituses saadki täpsemad näpunäited, millest juhinduda õiget käekella valides. Meie käekellade kogu valikut saad üle vaadata käekellade e-poest!

Video: kellade veekindlus lahtiseletatult

Meetrid ja atmosfäärid = veekindel kell

Kõige lihtsam on käekella veekindlusest aru saada siis, kui kella peale märgitud number on meetrites, näiteks 5 või 10 meetrit. Väga sageli aga avaldatakse kelladel veekindlust atmosfäärides ehk veekindluse tähis on 5 või 10 ATM. Mis ikkagi see atmosfäär on? Kuidas ikkagi aru saada, mida konkreetse kellaga teha võib ning mida mitte?

Lihtne valem veekindluse mõistmiseks on see, kui lisad atmosfääri arvule juurde numbri 0 ning saad kella veekindluse meetrites. Piltlikult öeldes nii:

ATM + 0 = meetrid

Näiteks kui kella peale on märgitud veekindlus 5 ATM, see tähendab, et see kell kannatab rõhku vee all kuni 50 meetrit. Siinkohal on äärmiselt oluline silmas pidada, et kellale märgitud veekindlus on mõeldud vee all olemiseks staatiliselt. Järelikult, kui meie näiteks olev kell veekindlusega 5 ATM on vee all 50 meetri sügavusel liikumatult paigal, siis suure tõenäosusega ei juhtu kellaga mitte midagi. Nüüd, kui aga soovid selle sama kellaga 50 meetri sügavusel vee all ujuma hakata, siis muutub kellale mõjuv rõhk ning üsna kindlalt see konkreetne kell enam rõhku välja ei kannata ning puruneb.

Mida erinevate veekindlustega kelladega teha võib?

Vaatame nüüd erinevate kellade näiteid konkreetsemalt, et saada paremini selgust, mida erinevate kelladega täpselt teha tohib.

Veekindel kell 3 ATM ehk 30 meetrit on igapäevaseks kasutamiseks mõeldud käekell. Selline kell on pritsmete- ja vihmakindel, kuid kindlasti ei tohiks sellega minna dušši alla ning veel vähem vanni ega ujuma.

Stiilne 33 ELEMENT käekell veekindlusega 3 ATM

Veekindel kell 5 ATM ehk 50 meetrit on selline igapäevaseks kasutamiseks mõeldud käekell, mis elab üle vette kukkumise, suurema paduvihma ja muu sarnase elujuhtumi, kus võib kasuks tulla veekindel kell. Kuid ujuma minnes, on kindlam siiski kell enne tõsisemaid liigutusi vees käe pealt ära võtta, kuna kellade veekindlust mõõdetakse staatiliselt vees lamava kellaga ja ei ole arvestatud ujumisel tekkiva veesurvega kellale.

Omapärane käekell Police PL on igapäevaseks kasutamiseks mõeldud kell veekindlusega 5 ATM

Veekindel kell 10 ATM ehk 10 meetrit on juba kindlam kell, mis ei valmista rannas ujumas käies mingit muret. Sellega võib julgelt vees ujuda ja kiiremaid liigutusi teha ilma, et peaks kartma, et kell vees puruneb. Samas snorgeldama ja sukelduma ei soovita sellise kellaga minna. Muretult võib sellist käekella kandes käia aga veekogudel paadiga sõitmas või kalastamas.

Casio EDIFICE 100 meetrit veekindlusega kvaliteetne meeste käekell

Veekindel kell 15 ATM ehk 150 meetrit on arvestatav kui päris professionaalne vett armastav kell. Selliste kelladega saab vabalt harrastada igasuguseid merealaseid spordialasid ja tegevusi. Näiteks võib sellise kellaga julgelt avamerele purjetama minna.

Citizen Eco-Drive Radiocontrol, Kronograaf on vinge kell professionaalile veekindlusega 20 ATM

Kellad, mille veekindlus on 30 ATM ehk 30 meetrit või rohkem, on igati korralikud sukelduja kellad, millega võib vee all juba ringi uudistada nii kaua kuni soovite.

Veekindla kella klaas – kas safiir või mineraal?

Käekellasid on seinast seina ning valik on üpris kirju. Kella veekindluse ja purunemiskindluse juures mängib kindlasti olulist rolli ka kella klaas. Levinumad on safiir- või mineraalklaasiga kellad. Mis nendel siiski vahet on?

Mineraalklaas, nagu ka plastik, kuuluvad tihti odavamate hinnaklasside käekellade koostisse ning sellisest materjalist käekella klaas võib kergemini puruneda või tekkida kriimustused. Ajapikku selline klaas ka tuhmub ja vajab mingi aja möödudes ilmselt vahetamist. Kahtlemata soovitame võimalusel valida safiirist klaasiga käekell, sest safiirist klaas aitab enim kaasa kella kauaaegsele säilimisele ja purunemiskindlusele. Safiirklaas on praktiliselt purunematu ning sellele ei teki nii kergelt kriime ega täkkeid kui teistele alternatiividele. Safiir püsib ka aastate pärast selge ja kaunis ning ei vaja vahetamist.

Leia just endale sobiva veekindlusega kell ja piilu kindlasti meie käekellade sooduspakkumisi!

Mõnusat poodlemist!