14 päeva tagastusõigus

Tasuta tarne alates 50€

5000+ rahulolevat klienti

Kõigil toodetel 2-aastane garantii

Järelmaksu võimalus

Ainult tunnustatud kellatootjate originaaltooted

5 stiiliviga meestele, mida vältida kella kandes

Kellade esmane ja peamine eesmärk on näidata aega, kuid lisaks sellele on käekell ka kõnekas aksessuaar, mis peegeldab kandja stiili, iseloomu ja hobisid. Kell võib olla nii tagasihoidlik lisa, mis aitab luua tervikliku outfiti, kui ka luksuslik ja särav pilgupüüdja.
Et suure valiku seast leida just see õige käekell, võiks esmalt läbi mõelda mõned pisiasjad, mis aitavad otsust langetada. Alati on esmane soovitus soetada endale kell, mis tõesti meeldib, siis pakub uus aksessuaar ka rõõmu ja jääb sinu kaaslaseks kauaks ajaks. Kuid on mõned nipid, millega arvestades ei saa kunagi mööda panna.

Siinkohal toomegi välja meeste 5 põhilist stiiliviga, mida kella kandmisel tehakse, kuid mis on kergesti välditavad, kui võtta kella valides arvesse neid väikeseid soovitusi. Mis on siis need põhilised stiili apsakad, mida tasuks vältida?

Vale suurus

Üks peamine asi, mida kella valimisel silmas pidada, on jälgida kella suurust. Kell peab vastama randme suurusele ja mitte liiga agressiivselt välja paistma. Ülepaisutatud “gangster stiilis” kell võib küll olla stiil, mille poole sa püüdled, kuid sel juhul tuleks jälgida et kell kandjast valet muljet ei jätaks. Selline kell ei sobi alati tööle või pidulikule õhtusöögile. Õiges suuruses valitud käekell jätab alati kella kandjast professionaalse ja teadliku mulje. Sobiva suuruse valimisel tuleks arvestada esmalt enda randme paksusega ja sellele vastavalt valida kella diameeter, kellaplaadi paksus ja kuju.  Meeste kellade keskmine diameeter on üldiselt 40-50 mm, kõik mis on alla 36 mm loetakse juba naiste kelladeks. Vastavalt sellele, kas sul on suuremad käed või pigem väiksemad – vali ka kella diameeter. Suurema käega mehed võiks vaadata pigem sinna 46 mm diameetri poole ja peenema randmega meestele võiks ilusti käele sobida näiteks 40-43 mm läbimõõduga käekellad.

Üks kell ei sobi kõikjale

Kas te kannaksite sportlikku nokkmütsi pulmas? Kindlasti mitte! Seega ei saa alati vabaajakella kanda pidulikel või tähtsatel sündmustel. See lihtsalt ei pruugi sobituda ümbritseva keskkonna ja ülejäänud riietusega. Üldine soovitus oleks omada vähemalt kolme kella: üks jõusaali, teine tööle ja kolmas vabaaja veetmiseks. Kui aga soovite piirduda ühe kellaga, siis on mõistlik valida elegantne käekell, mis sulandub iga riietusega ja ei tõmba liialt tähelepanu. 

Vähem on rohkem

Kell on mehe ajatu aksessuaar ja tänapäeval on meeste seas aksessuaarid levinud rohkem kui kunagi varem. Küll aga tuleks jälgida, et kõike koos liiga palju ei oleks. Mansetinööbid, sõrmused, käevõrud, vööpandlad ja käekellad on kõik väga ilusad, aga mitte alati kõike korraga kandes. Kell on juba ise piisavalt pilkupüüdev täiendus kostüümile. Siinkohal jälgiks väljendit “less is more” ehk lihtsuses peitub võlu. 

Sportlik või mitte

Millal kella tegelikult kannaksid ja mis on kella juures oluline. Kas vajad kella, mida kannaksid ülikonnaga või oled hoopis igapäevaselt sportliku eluviisi austaja. Tasub mõelda, kas käekella juures on oluline vaid välimus või oleks sulle oluline ka mõni lisa funktsioon. Kas reisid palju ja sooviksid mitut kellaja näitu? On sulle oluline, et kell näitaks kuupäeva või et kellal oleks taustavalgus ning stopper? Kas sulle on oluline, et kell oleks hea veekindlusega? Sportlikul inimesel tasuks tutvuda ehk hoopis tema igapäeva eluga paremini sobivate spordikellade valikuga. Või miks mitte piiluda nutikellade poole, mis on välimuselt sobilikud nii sportliku stiiliga, kui ka vabaaja riietusega.

Värvid ja liiga säravad kristallid

Üksik stiilne teemant meeste kelladel, lisab glamuuri. Küll aga peaks olema ettevaatlik suures osas kristallide ja kalliskividega kaetud käekelladega ning läbi mõtlema, mis riietusega ja millisel puhul sellist kella kanda.
Samuti võiks kella soetamisel läbi mõelda, kas väga kirkad ja säravad värvid, mis annavad küll elule palju sära ja rõõmu juurde, annavad ka sinu outfitile midagi juurde.

Kõikide nippide kõrvale jääb muidugi kehtima tõdemus, et kõikides reeglites on erandeid ja ekstravagantse stiiliga julge mees kannab kõik hästi välja, lisades unikaalsust oma välimusele 🙂

Tule ja vali just sinu stiiliga kokku sobiv käekell