14 päeva tagastusõigus

Tasuta tarne alates 50€

5000+ rahulolevat klienti

Kõigil toodetel 2-aastane garantii

Järelmaksu võimalus

Ainult tunnustatud kellatootjate originaaltooted

Video: Kuus asja, mida käekella ostes silmas pidada! Kas Sinu käekell vastab kõigile punktidele?

Käekell on inimese visiitkaart, see on praktiline abimees, mis ühtlasi kaunistab ja iseloomustab selle kandjat. Erinevaid käekellatootjaid ja disaine on äärmiselt palju ning teadupärast ei tasu maitse üle vaielda, küll aga on olemas mõned universaalsed tõed, millele võiks tähelepanu pöörata, kui olete ostmas kvaliteetset käekella. Järgnevalt on Kaekellad.ee spetsialistid kokku võtnud mõned näpunäited, mida kella valides silmas pidada. Kas Sinu käekell vastab kõikidele punktidele?

1.Ümmarguse sihverplaadiga kell on vastupidavam kui kandilise või muu erikujuga kell. Põhjus on lihtne – ümmargusel kella klaasil ei ole nurki, mis veekindluse ja vastupidavuse juures tekitavad lisaohte. Samuti on klaasi purunemise korral ümmargust klaasi kergem vahetada, kandiliste klaaside puhul on sageli kellasepal praktiliselt võimatu sobiv klaas leida.

2. Roostevabast terasest korpus on kõige kindlam valik. Siinkohal ole ettevaatlik, paljudel kelladel on korpuse tagumine kaas roostevabast terasest (stainless steel markeeringuga), ent korpus ise mitte. Kella valides veendu, et ka korpus ise on roostevabast terasest. Õige materjali kasutamine kella korpuse juures pikendab oluliselt selle eluiga –  muud metallid ja plastikud kuluvad ajas kiiremini, vähendades kella veekindlust ja seega ka eluiga.

3. Veendu, et kellal oleks selgelt loetav sihverplaat. Spetsialistid ei soovita osta kella, millelt ei ole kellaaeg selgelt näha. Arvesta, et vahest tahad kella piiluda ka teatris etenduse ajal või õhtuhämaruses. Kell, millelt peab kellaaega pingutades välja lugema, ei ole muud kui käevõru.

4. Otsi safiirist klaasiga käekella. Erinevates hinnaklassides kelladel pakutakse plastikust, mineraalklaasist ning safiirist klaasivalikuid. Safiir on kindlasti parim valik, see on praktiliselt kriimustuskindel ning kui oled juba ostmas kvaliteetset kella, soovid kindlasti, et selle välimus säiliks pikki aastaid. Mineraalklaas ja plastik seda kindlasti ei luba, sest ka ettevaatlikul kandmisel tekib sinna täkkeid ja kriime ning lõpuks klaas tuhmub ja vajab asendamist. Safiir seevastu on ka aastaid hiljem ilus ja selge.

5. Kontrolli, et kella tagus oleks keeratava kaanega. N-ö “clip on” kellatagused kipuvad kuluma ja kiiresti veekindlust kaotama. Hea kell on alati keeratava tagusega.

6. Uuri, millist mehhanismi on kellas kasutatud. Kui kella sihverplaadile on kirjutatud “Swiss made” või “Made in Germany” võid kindel olla, et toode vastab kindlatele kvaliteedinõuetele, mis selle märgistuse eelduseks on. Tehes käekella ostmisel suuremat investeeringut kindlasti süvene mehhanismi täpsemalt.

Suurima valiku erinevaid käekellasid leiad käekellade e-poest https://www.kaekellad.ee/