14 päeva tagastusõigus

Tasuta tarne alates 50€

5000+ rahulolevat klienti

Kõigil toodetel 2-aastane garantii

Järelmaksu võimalus

Ainult tunnustatud kellatootjate originaaltooted

Kas käekella rihm on mulle paras?

Üks esimesi küsimusi, mis tekib uue kella soetamisel on: „Kas käekella rihm on mulle paras?“

See küsimus on kiire tekkima just e-poest tellides, kuna kella ei saa eelnevalt proovida ja tunnetada. Eriti tekitavad muret muidugi just metallist ehk roostevabast terasest käekella rihmad, sest metall rihmad on ju ühes kindlas suuruses ja reguleerida niisama lihtsalt ümber käe ei saa.

Siinkohal purustame selle müüdi ja seletame lahti kuidas metallrihmaga kell on sinu uus lemmik aksessuaar ja mugavaim kaaslane.

Kõigepealt alustame aga sellest, kui tihedalt ümber käe peaks kellarihm üldse olema. Olgu see siis metallrihm, nahkrihm või silikoon. Vastuseks sellele oleks: täpselt nii tihedalt, et sul oleks mugav kella kanda. Üldjuhul on parim tihedus nii lõdvalt, et väikese näpu ots mahub rihma ja käe vahele suruda ja saaksid kätt vabalt liigutada. Samal ajal aga ka nii kõvasti, et kell ei hakkaks ümber käe keerlema.

Vaatame nüüd aga lähemalt erinevaid kellarihmasi ja kui kindel saad olla, et selline käekell ka sinu käele mugavalt sobituks.

Metallist kellarihmad jagunevad suures pildis kaheks:

Lülidega metallrihmad on klassika ja metallist rihmaga kellad on paljude lemmikud. Lülidega kellarihmad on tavaliselt ühes standard suuruses, mis võivad tootjate lõikes natukene erineda. Käekell on alati mõeldud sobituma täpselt sinu käe ümber ja kellarihma lülide vahelt ära võtmine käib imekiirelt iga kellassepa juures. Ei pea ka muretsema, et see väga kallis teenus on, üldjuhul võiks ühe lüli eemaldamist võrrelda ühe kohvitassi hinnaga kohvikus.

Peab aga arvestama, et käekella rihma lihtsa vaevaga väiksemaks teha, suuremaks tegemine aga ei käi nii kiirelt, kuna iga kella lülid on erinevad ja on üsna väike lootus, et kellassepal oleks just sinu kellaga sobivaid lülisi kohapeal olemas.
Kui aga imeline uus lemmik, mille just e-poest välja valisid, jääb siiski väikseks, tasub alati meie või kellassepa käest uurida, kas tootjalt on võimalik lisalülisi tellida. Kui see siiski võimalik ei ole, pole siiski põhjust muretseda, kõikidele e-poest tellitud kelladele kehtib 14 päevane murevaba tagastusõigus ning see et kellarihm väikseks jääb on siiski harvem juhus. Kellatootjad on arvestanud tootmisel nn standard mõõtude järgi. Kui sinu riidenumber jääb XS ja XXXL piiresse, ei ole ka üldjuhul muretsemiseks põhjust. Kui sinu randme ümbermõõt on suuremat sorti, siis leidub ka kindlasti käekellasi, millel on standard mõõdule sentimeeter või paar lisa ruumi.

Võrkmetall rihm on siledam ja õhem kui tavaline metallrihm ning sellist rihma saab regulaatori abil ise parajaks reguleerida.
Metallvõrk käekella rihm võtab kokku metallrihma ja nahkrihma parimad omadused. Kaunis metallrihma välimus ja vastupidavus, rihm laseb nahal hingata. Metallvõrkrihm on kaalult kergem kui lülidega metallrihm ja selle pikkust saab ise kergelt reguleerida käe järgi.

Nahast ja silikoonist kellarihmad

Nahast kellarihm on käel mugav, mõnus ja hingav. Nahast kellarihma saab ülimugavalt reguleerida vastavalt käele – sama mugavalt nagu püksirihma tõmmatakse augu võrra koomamale või asetatakse augu võrra laiemaks. Kellarihm on augustatud tihedalt ja pikas ulatuses, nii et seda saab lihtsalt käele panna nii peenele käsivarrele kui ka tugevamale käele.

Silikoon kellarihmad on üha enam populaarsust võitvad rihmad, just oma imelise mugavuse ja pehmuse pärast. Silikoon rihmad on samamoodi nagu nahast rihmadki pikas ulatuses augustatud, mis võimaldab silkoonrihmaga kella kanda mugavalt väga erineva ümbermõõduga käel.

Toome siinkohal välja mõned näited kellarihma suurustest, mille järgi on näha et on olemas enam vähem ühtlased standard mõõdud, mis natukene tootjate lõikes erinevad

Meeste käekellade rihma pikkused

Metallist lülidega käekella rihm
Casio – käele ümbermõõduga kuni 22cm
Guess – käele ümbermõõduga kuni 21,5cm
Police – käele ümbermõõduga kuni 22,5
Pierre Cardin – käele ümbermõõduga kuni 22cm

Metallvõrk rihm
Casio – käele ümbermõõduga kuni 22cm
Timberland – käele ümbermõõduga kuni 22cm
Ted Baker – käele ümbermõõduga kuni 22cm
Tommy Hilfiger – käele ümbermõõduga kuni 21,5cm

Nahast kellarihmad
Guess – käele ümbermõõduga kuni 21,5cm
Timberland – käele ümbermõõduga kuni 21cm
Pierre Cardin – käele ümbermõõduga kuni 21,5cm
Seiko – käele ümbermõõduga kuni 21,5cm

Silikoonist kellarihmad
Casio – käele ümbermõõduga kuni 22cm
33 Element – käele ümbermõõduga kuni 21,5cm
Casio G-Shock – käele ümbermõõduga kuni 22cm
Police – käele ümbermõõduga kuni 22cm

Naiste käekellade rihma pikkused

Metallist lülidega kellarihm
Guess – käele ümbermõõduga kuni 19,5cm
GC – käele ümbermõõduga kuni 19cm
Casio naiste ja unisex – käele ümbermõõduga kuni 20cm
Ted Baker – käele ümbermõõduga kuni 19cm

Metallvõrk rihm
Timberland – käele ümbermõõduga kuni 22cm
Lee Cooper – käele ümbermõõduga kuni 19,5cm
Tommy Hilfiger – käele ümbermõõduga kuni 19,5cm

Nahast kellarihmad
Guess – käele ümbermõõduga kuni 19cm
Karen Millen – käele ümbermõõduga kuni 18,5cm
33 Element – käele ümbermõõduga kuni 19,5cm
Ted Baker – käele ümbermõõduga kuni 19 cm

Silikoonist kellarihmad
Guess – käele ümbermõõduga kuni 21cm

Lastekellade rihma pikkused

Disney – käele ümbermõõduga 9-19cm
Ice watch – käele ümbermõõduga 9-17cm
Lorus lastekellad – käele ümbermõõduga 9-17cm